Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Akcie a obchodování > Akcie > Akcie Německo

Akcie Německo

Obchodování s cennými papíry v SRN je organizováno množstvím lokálních burz, např. Frankfurt, Berlín, Düsseldorf, Hamburg, Hannover, Mnichov, Stuttgart. Obchodování na nich probíhá buď klasicky na parketu nebo elektronicky prostřednictvím elektronického obchodního systému XETRA. Kurzy akcií na německém trhu můžete v přehledných tabulkách a grafech sledovat na www.akcie.cz.

Elektronický obchodní systém XETRA

Fio banka jako historicky první český člen elektronického obchodního systému XETRA nabízí nejrychlejší a nejlevnější obchodování na německém trhu v ČR.

Poplatek Fio za obchodování na burze XETRA je 0,15 % z objemu obchodu, min. 9,95 EUR.

  • Vypořádání na burze XETRA je v čase T+2 (dva pracovní dny).
  • On-line obchodování se děje v čase od 9:00 do 17:30.
  • XETRA je elektronický trh, který nabízí obchodování nejen s německými akciemi, ale i s akciemi významných evropských či amerických společností.
  • Systém Xetra je vysoce likvidní a je určen jak profesionálním investorům obchodujícím ve velkém objemu, tak drobným klientům, kteří obchodují prostřednictvím členů.
  • Trh XETRA je rozdělen do segmentů, jednotlivé CP jsou do nich zařazovány podle kvality, likvidity a také mohou být rozděleny podle domovské země (např. segment Xetra US Stars). Nejkvalitnější papíry se obchodují v segmentech DAX a MDAX.
  • Součástí XETRA je i segment, který se specializuje na obchodování s novými moderními investičními nástroji - indexovými akciemi, certifikáty aj.

Struktura poplatků

Za obchod na německém trhu je účtován jednotný poplatek zahrnující služby obchodníka, vypořádání obchodu trhem a odvody dozorovým orgánům. Samostatně je účtován pouze poplatek za osobní podání pokynu, pokud pokyn není zadán e-Brokerem. Výše poplatku závisí pouze na finančním objemu obchodu.

Příklad výpočtu poplatků

Legislativa FWB (Frankfurtská burza cenných papírů)

Pravidla obchodování, fungování inteligentních pokynů, technické podmínky a další informace, kterými se řídí obchodování na elektronickém systému Xetra v Německu (platí zde pravidla FWB) naleznete zde.

Jak se stát klientem Fio banky?

Jak se stát klientem - více informací zde.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6937626,06424
USD22,6786823,93732
GBP29,4118431,04416
CHF25,3520026,75900
PLN5,805206,12740

Kompletní informace zde