Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Stop loss

Cílem pokynu je prodat cenné papíry na úrovni předem definované ztráty nebo realizovat nákup cenných papírů od předem definované ceny.

Příklad použití:

Prodejní pokyn:

Investor se snaží zajistit nakoupené cenné papíry tak, že k jejich prodeji dojde na úrovni předem stanovené maximální přípustné ztráty.

Nákupní pokyn:

Investor si přeje nakupovat cenné papíry až od předem stanovené ceny. Většinou je k tomu motivován signály technické analýzy (např. nákup nad hranicí rezistance). Druhým příkladem může být ošetření krátké (short) pozice proti případným větším než akceptovatelným ztrátám.


Způsob zadání:

Investor má nakoupené cenné papíry za kurz 10,00 EUR, přičemž v případě negativního vývoje kurzu si přeje opustit pozici s předem akceptovatelnou ztrátou ve výši 5%. V tomto případě zadá investor prodejní pokyn, kde vyplní "Množství", "Platnost pokynu" a do políčka "Stop cena (EUR)" vyplní cenu za kterou si přeje investor prodat cenné papíry v případě poklesu kurzu. V našem případě (pokles o 5 %) vyplní: 9,50 EUR.

Dále je vhodné vyplnit políčko "Cena (EUR)" například 9,00 EUR (po aktivaci Stop loss pokynu na ceně 9,50 EUR bude pokyn uspokojen přinejhorším do ceny zde uvedené - v případě, že nebude políčko vyplněno, bude pokyn zaslaný na trh typu "Market", tzn. uspokojit za jakoukoliv cenu).

V případě poklesu kurzu na úroveň 9,50 EUR dojde k aktivaci prodejního Stop loss pokynu a ten bude realizován za cenu aktuální nejlepší poptávky (pouze do zadané limitní ceny Stop loss pokynu, v našem případě 9,00 EUR, které jsme zadali do políčka "Dolní cena (EUR)").

UPOZORNĚNÍ:
V případě náhlého pohybu kurzu (např. vlivem ohlášení podstatné kurzotvorné informace) může dojít k situaci, kdy tržní cena se v neprospěch investora dostane mimo zadané rozpětí a pokyn typu Stop loss bude vygenerován se zpožděním. Používáním Stop loss pokynů bere klient na vědomí skutečnost, že obchodník nenese žádnou odpovědnost za škody vzniklé z důvodu technického zpoždění v reakcích pokynu na tržní vývoj.

e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6937626,06424
USD22,6786823,93732
GBP29,4118431,04416
CHF25,3520026,75900
PLN5,805206,12740

Kompletní informace zde