ČEZ zveřejnil pozvánku na valnou hromadu
Akcie ČEZ se na pražské burze budou naposledy obchodovat s nárokem na dividendu 28. června 2023.
V pozvánce na valnou hromadu, jež se bude konat 26. června 2023, ČEZ uvádí rozhodný den pro výplatu letošní dividendy. Rozhodným dnem je 30. červen 2023, tudíž s akciemi ČEZ se bude na pražské burze naposledy obchodovat s nárokem na dividendu 28. června 2023. Dividenda je splatná 1. srpna 2023.
Představenstvo společnosti letos navrhuje vyplatit 117 Kč na akcii, což značí cca 11% dividendový výnos. Již v první polovině května se Ministerstvo financí nechalo slyšet, že nebude vydávat protinávrh. S velkou pravděpodobností tak valnou hromadou bude schválena navržená dividenda.
Mezi dalšími body pořadu valné hromady jsou uvedeny standardní záležitosti jako např. schválení účetní závěrky, odvolání a volba členů dozorčí rady či schválení Zprávy o celkových příjmech členů orgánů ČEZ, a.s. V pořadu valné hromady není uveden bod, jenž by se týkal případné transformace společnosti. Zpráva je neutrální.
Akcie ČEZ (BAACEZ) na pražské burze posilují o 2,23 % na 1056 Kč, na RM-SYSTÉMu rostou o 1,44 % na 1055 Kč.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 834 Kč na 1044 Kč, doporučení snižujeme z "držet" na "redukovat"
- Pražská burza mírně oslabuje, akcie ČEZ se dnes obchodují již bez nároku na dividendu
- ČEZ: Soud zamítl žalobu EDF proti tendru na dostavbu Dukovan
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně roste, dnes se koná valná hromada Kofoly
- Ministr průmyslu Vlček není zastáncem zestátnění ČEZu
Nejnovější:
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 834 Kč na 1044 Kč, doporučení snižujeme z "držet" na "redukovat"
- Frankfurtská burza uzavřela týden poklesem
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké futures oslabují, dnes však zůstanou americké burzy zavřené kvůli Dni nezávislosti
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,54 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů
- Německo: Index PPI v květnu meziročně vzrostl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,65 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1769