Fio fond domácího trhu - měsíční zpráva
Portfolio manažer David Brzek shrnuje vývoj portfolia v měsíčním reportu za červenec 2024.
Globální akciové trhy v úvodu měsíce pokračovaly v růstu a hlavní US indexy opět vylepšovaly své historická maxima. Druhá polovina měsíce byla však ve znamení ústupu z těchto hodnot společně s vyšší volatilitou.
Domácí trh pokračoval v růstu a připsal si zhodnocení přes 4 %. Série růstových měsíců pražské burzy se tak protáhla již na jedenáct. Z pohledu výkonnosti se dokonce v rámci dané série jednalo o nejrůstovější měsíc ze všech. Z pohledu zobchodovaných objemů byl výsledek spíš typicky prázdninový a s celkovým objemem lehce přes 7 mld. Kč se jednalo o druhý nejslabší měsíc v letošním roce.
Hodnota majetku fondu se dostala v průběhu měsíce na nové maximum, konec na kurzu 1,6727 přinesl meziměsíční změnu o 2,76 %. Z pohledu statistiky se jednalo a jeden z nejúspěšnějších měsíců v rámci letošního roku. Hodnota spravovaného majetku je již v těsné blízkosti hranice 0,5 mld. Kč.
Kompletní měsíční zprávu naleznete zde.
Fio investiční společnost, a.s.
Nejnovější:
- Denní report - pátek 02.01.2026
- V závěru seance se tržní nálada zlepšila, S&P 500 připsal 0,19%
- S&P 500 klesá
- Frankfurtská burza uzavírá obchodování v zeleném
- USA: PMI ve výrobě v prosinci dle konečných dat na 51,8 b.
- Wall Street otevírá nový rok smíšeně, na technologiích přetrvává optimismus
- Pražská burza v úvodu nového roku připisovala
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+4,24 %), zemní plyn (-1,38 %) a zlato (+1,09 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,62
- Americké futures kontrakty indikují US open v zeleném




