O2: PPF obdržela souhlas ČNB pro výkup minoritních akcionářů
Skupina PPF dnes oznámila, že obdržela souhlas České národní banky se zahájením procesu výkupu minoritních akcionářů společnosti O2.
Skupina PPF oznámila, že obdržela souhlas od České národní banky k výkupu minoritních akcionářů. Výkupní cena za akcii byla stanovena na 270 Kč.
„Telekomunikační operátoři a infrastrukturní společnosti PPF Telecom Group na trzích střední a jihovýchodní Evropy jsou strategickým aktivem Skupiny, jehož rozvoji věnuje PPF mimořádnou pozornost. Skupina PPF plánuje po nabytí 100 % akcií O2 CR tuto společnost plně integrovat do své telekomunikační divize PPF Telecom Group a využít všech synergií. Součástí PPF Telecom Group jsou mobilní operátoři působící pod značkou Telenor v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a také infrastrukturní společnosti CETIN Group, které působí ve stejných zemích i v ČR.“
„Cílem začlenění operátora O2 CR je konsolidace, respektive posílení pozice PPF Telecom Group na poli telekomunikačních služeb a infrastruktury ve střední a jihovýchodní Evropě. Tento krok přinese ve výsledku nejen zkvalitnění služeb zákazníkům, ale také zjednodušení a optimalizaci ekonomických procesů ve společnosti PPF Telecom Group. To jí umožní obstát ve stále se zvětšující konkurenci na trhu.“
Celý proces výkupu akcionářů by měl být dokončen přibližně do poloviny příštího roku.
Akcie O2 na trhu pražské burzy rostou o 2,08 % na 270 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie rostou o 2,67 % na 269,5 Kč. Na obou trzích se akcie obchodují pod tickerem BAATELEC.
Zdroj: PPF
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Indexy končí v zeleném, US trhu se podařilo stabilizoval
- Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
- Frankfurtská burza zakončila tento týden v záporných hodnotách
- Pražská burza v závěru týdne prohlubovala ztráty
- USA: Velkoobchodní zásoby v srpnu dle konečných dat meziměsíčně beze změny
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v listopadu podle konečných dat na 51,0 b
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v listopadu dle předběžných dat na 51,9 b.
- Americké akcie v úvodu páteční seance rostou
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,03




