Senát USA schválil zákon regulující držení střelných zbraní, zpřísňuje tresty za nelegální obchod
Senát schválil nejvýznamnější zákon o střelných zbraních za poslední desetiletí a koalice více než tuctu republikánů se připojila k demokratům, aby poskytla nové nástroje k zabránění masovým střelbám po smrtících útocích po celé zemi.
Hlasování v poměru 65 ku 33 hlasům završilo měsíc jednání, která vedli senátoři Chris Murphy a John Cornyn, kteří byli pověřeni, aby našli kompromis v jednom z nejspornějších témat americké politiky.
Legislativa, která poskytuje finanční prostředky ve výši zhruba 15 miliard dolarů, by pomohla státům zavést a vymáhat ochranné příkazy proti extrémnímu riziku, známé jako zákony o červených vlajkách, aby odebraly zbraně lidem, kteří jsou považováni za nebezpečné. Rozšířila by také prověřování a tvoření záznamů o duševním zdraví u kupujících mladších 21 let. Více než polovina výdajů by byla použita na financování programů duševního zdraví a posílení bezpečnosti ve školách. Návrh zákona rovněž zpřísňuje tresty za nákupy zbraní pro někoho jiného a za nelegální obchodování se zbraněmi.
"Tento zákon vytvořený oběma parlamentními stranami pomůže chránit Američany," uvedl Biden ve svém prohlášení. "Děti ve školách a komunitách budou díky němu v bezpečí," dodal Biden.
O této situaci a kontextu pro Colt CZ Group jsme informovali ve středu zde.
Akcie Colt CZ Group (ticker BAACZGCE) na pražské burze klesají o 0,86 % na 579 Kč. Na RM-SYSTÉMu se obchodují beze změny na 581 Kč.
Zdroj: The Wall Street Journal
Libor Král
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem
- Colt CZ údajně vyhrál tendr na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě (+komentář analytika)
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem, Colt CZ a Kofola dnes naposled s nárokem na dividendu
- Colt CZ oznámil změnu emisních podmínek u svých dluhopisů
Nejnovější:
- ČR: Devizové rezervy v červnu mírně vzrostly na 161,1 mld. USD
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování lehce posiluje, UniCredit navýšila svůj podíl v Commerzbank
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty naznačují mírně pozitivní otevření trhů
- Asijské akcie ve středu mírně oslabují v reakci na Trumpovy nové celní hrozby
- Očekávané události: Index žádostí o hypotéky MBA, velkoobchodní zásoby (USA)
- USA uzavírají smíšeně
- Americké trhy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý pokračovala v růstu