Wall Street dnes ztrátová, Ministerstvo spravedlnosti Spojených států plánuje další žalobu na Google
Index S&P 500 dnes klesnul o 0,42 % na 4122,47 b.
V závěru úterní seance se obchodní aktivita významně nezměnila, a trh tak zakončil den při spodní hranici konsolidačního pásma nového měsíce. Současná úroveň, která se zdola blíží psychologické hranici 4200 bodů, vykazuje zvýšenou obchodní úroveň od března letošního roku, proto lze očekávat, že i do příštích dnů bude úroveň sloužit jako opora pro budoucí růst či pokles.
Hlavní zprávy z USA
Mimo podnikové zprávy výsledkové sezony byl trh klidný, pozornost se dostala bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který čelí sílícím tlakům FBI ohledně podezření z odcizení důvěrných dokumentů z Bílého domu. Celá záležitost údajně nabízí prostor ke spekulaci o Trumpově kandidatuře na post prezidenta Spojených států v roce 2024.
Podnikové zprávy
Ministerstvo spravedlnosti plánuje podle obeznámených zdrojů podat žalobu na Google (GOOGL -0,57 %) pro protiprávní vystupování na digitálním trhu s reklamami. Proces, který se vleče již několik týdnů, je aktuálně v přípravném řízení výslechů a revidování faktů. Po roce 2020, kdy byl Google vyšetřován pro zneužití dominantního postavení na trhu, jde o druhý případ podání žaloby ze strany Ministerstva spravedlnosti.
Maloobchodní prodejce Walmart (WMT +0,99 %) jedná s filmovými studii Paramount, Disney a Comcast o otázce streamování. Záležitost se má týkat nabídky externích služeb streamerů v členství Walmart+, které společnost nabízí. Cílem obchodního řetězce je vybudovat vztah s klientem také mimo své kamenné prodejny.
Index S&P 500 -0,42 % na 4122,47 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Energie | +1,8 % | Zbytná spotřeba | -1,5 % |
Utility | +1,1 % | Informační technologie | -1 % |
Reality | +0,7 % | Komunikační služby | -0,7 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Nielsen Holdings (NLSN) | +21 % | Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH) | -11 % |
Principal Financial Group (PFG) | +7,1 % | Lam Research Corp (LRCX) | -7,9 % |
News Corp (NWS) | +5,5 % | Applied Materials (AMAT) | -7,6 % |
News Corp (NWSA) | +5,2 % | KLA Corp (KLAC) | -7,6 % |
Valero Energy Corp (VLO) | +4,0 % | Teradyne (TER) | -6,9 % |
Zdroj: Bloomberg
Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- Google obdržel od EU pokutu 2,95 mld. EUR za zneužití dominantního postavení
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Alphabet přidává téměř 8 % po rozhodnutí soudu
- Alphabet nemusí prodat Chrome, rozhodl federální soud
- Americké indexy v úvodu obchodování mírně oslabují
Nejnovější:
- Gen Digital: Sadif Investment Analytics snižuje cílovou cenu na 26,83 USD a doporučení na „buy“
- Pražská burza klesala s negativním sentimentem na okolních trzích
- USA: Podnikové zásoby v červenci vzrostly dle očekávání o 0,2 %
- USA: Index realitního trhu dle NAHB v září na 32 b. při očekávání 33 b.
- Wall Street otevírá bez výrazného pohybu
- Colt CZ Group: odhady hospodaření za 2Q 2025
- Thysenkrupp obdržel nezávaznou nabídku na koupi své evropské ocelářské divize
- USA: Průmyslová produkce v srpnu meziměsíčně vzrostla o 0,1 %
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- USA: Index importních cen v srpnu meziročně stagnoval v souladu s očekáváním