PepsiCo za 1Q těžilo z mezinárodního segmentu
Americký výrobce nápojů a potravin PepsiCo zveřejnil výsledky hospodaření za první čtvrtletí roku 2024.
Výsledky společnosti PepsiCo (PEP) za 1Q 2024 | |||
---|---|---|---|
1Q 2024 | Konsensus 1Q 2024 | 1Q 2023 | |
Tržby (mld. USD) | 18,25 | 18,07 | 17,85 |
Čistý zisk (mld. USD) | 2,04 | -- | 1,93 |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,61 | 1,52 | 1,50 |
Výsledky
PepsiCo zveřejnila růst výnosů nad očekávání díky robustní poptávce mezinárodního segmentu, zatímco objemy v Severní Americe poklesly. Výnosy z mezinárodního segmentu, který tvoří zhruba 40 % celkových tržeb, vzrostly o 9 %.
Po období největší inflace za posledních čtyřicet let se výrobci zboží zbytné spotřeby potýkají s poklesem prodaných objemů. Dle analytiků Bloomberg se američtí spotřebitelé čím dál více uchylují k supermarkety vlastněným značkám.
Výhled
Společnost potvrdila výhled růstu organických výnosů na alespoň 4 %. Analytici očekávali 4,17% růst. Očištěný zisk na akcii pak společnost vyhlíží na výši alespoň 8,15 USD na akcii při analytickém očekávání 8,16 USD na akcii.
Vyjádření analytiků
Robert Moskow z Cowen uvedl: „Ačkoliv PepsiCo překonala naše očekávání na úrovni tržeb a zisku na akcii, tak výhled společnost nezměnila.“ Ten podle analytika zvýrazňuje spotřebitelskou nejistotu a zpomalující trendy v Severní Americe.
Kaumil Gajrawala z Jefferies uvedl: „I přes geopolitické problémy a odvolání produktů Quaker reportovala PepsiCo dobré výsledky. […] Celkově vnímáme report pozitivně.“
Komentář CEO
Výkonný ředitel Ramon Laguarta uvedl: „Během prvního kvartálu zůstal náš byznys pružný a dosahoval dobrých výsledků, zejména mezinárodní segment. Doručili jsme významného zlepšení v našich objemech a meziročním růstu výnosů provozní ziskovosti a ziskovosti na akcii. Růstu jsme dosáhli i přes dopady odvolání z prodeje některých produktů.“
Akcie PepsiCo
PepsiCo Inc (PEP) -1,9 % na 173,15 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 238,0 | P/E | 22,7 |
Vývoj za letošní rok (%) | +1,9 | Očekávané P/E | 21,6 |
52týdenní minimum (USD) | 155,8 | Prům. cílová cena (USD) | 187,5 |
52týdenní maximum (USD) | 196,9 | Dividendový výnos (%) | 2,9 |
Zdroj: Bloomberg, PepsiCo
Aleš Mendl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall street otevírá v plusu
- Wall Street otevírá v červeném, výsledky reportovalo PepsiCo a Delta Air Lines
- PepsiCo reportovalo lepší než očekávaný jádrový zisk na akcii, na pozici CFO nastoupí muž z Walmartu
- Americké indexy otevírají zkrácený týden v červeném
- PepsiCo za 2Q reportovalo tržby i očištěný zisk na akcii nad očekáváním Wall Street
Nejnovější:
- Očekávané události: Dnes nejsou na programu žádné makroekonomické události
- Zámoří vstupuje do nového týdne solidním růstem
- Americké trhy v dobrém rozmaru
- Frankfurtská burza vstoupila do nového týdne růstem, index DAX přidal 1,8 %
- Pražská burza v úvodu nového týdne na zelené nule
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI (USA), spotřebitelská důvěra (ČR, eurozóna, USA)
- Americké akcie zahajují obchodovaní růstem
- Deutsche Bank zvyšuje cílovou cenu akcií Erste z 86 na 95 EUR a ponechává doporučení na stupni „buy“
- Thyssenkrupp uvedl na frankfurtskou burzu svou divizi zaměřenou na výrobu válečných lodí a ponorek
- Americké futures kontrakty posilují, Nasdaq 100 futures +0,56 %