Colt CZ údajně vyhrál tendr na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě (+komentář analytika)
Česká zbrojovka, jež spadá pod holding Colt CZ, vyhrála údajně veřejnou zakázku na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě ve výši 25 mil. EUR.
Dle serveru hartpunkt.de vyhrála Česká zbrojovka tendr na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě. Dle dostupných informací se připravuje návrh ve výši 25 mil. EUR, který má být Bundestagu předložen ke schválení ještě před podzimem. Dle serveru plánuje německá armáda pořídit až 186 tis. pistolí, přičemž 62 tis. kusů má tvořit závaznou část zakázky.
Zpráva vydaná ve 14:19h doplněná o komentář analytika:
„Zajímavá informace. Kontrakt nezanedbatelné velikosti. Objem na úrovni 62 tis. kusů značí cca 10 % celkových prodaných kusů zbraní za rok 2024. Až 186 tis. kusů pak tvoří téměř 30 % loňského celoročního objemu. Colt už na nedávných konferenčních hovorech indikoval zájem více se prosadit na německém trhu. Kontakt na německý trh, resp. německé ozbrojené složky by měl mít Colt již prostřednictvím své dceřiné firmy swissAA vyrábějící malorážovou munici. Získání této zakázky by bylo dalším zajímavým krokem i co se týče dalšího potenciálu v segmentu ozbrojených složek. Dodávky německé armádě totiž vnímáme jako dobrou referenci, která může napomoci se prosadit i v dalších zahraničních tendrech. Zpráva potvrzuje silnou pozici Coltu v segmentu armádních složek a hodnotíme ji pozitivně,“ říká analytik Fio banky Jan Raška.
Vývoj akcie Colt CZ
Akcie společnost Colt CZ (BAACZGCE) dnes na pražské burze posilují o 0,42 % na 723,0 Kč. Na RM-SYSTÉMu akcie rostou o 0,28 % na 723,0 Kč.
Zdroj: hartpunkt.de
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Colt CZ Group nabízí dluhopisy Colt CZ 6,10/2031 (+upřesnění k emisi)
- Colt CZ Group: Pozvánka na valnou hromadu (+komentář analytika)
- Colt nakonec uspořádá valnou hromadu s fyzickou přítomností
- Colt CZ plánuje emitovat dluhopisy
- Colt CZ: Jan Drahota odstoupil z funkce předsedy představenstva, stane se předsedou dozorčí rady
Nejnovější:
- Amerika uzavírá růstem
- Americké indexy připisují zisky
- Frankfurtská burza uzavírá páteční obchodování v zeleném
- Ford reportoval výsledky za 3Q, dle analytiků předčil očekávání
- USA: Index nákupních manažerů PMI, Index spotřebitelské důvěry University of Michigan
- Wall Street otevírá v zeleném
- Pražská burza zakončila týden v růstovém módu
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v plusu
- USA: Index spotřebitelských cen vzrostl v září meziročně o 3,0 % při očekávání 3,1 %
- Změna letního času na zimní




