Americké indexy v úvodu seance oslabují, v čele s akciemi Walt Disney
Index Dow Jones -0,08 % na 48214,93 b., S&P 500 -0,47 % na 6818,5 b., Nasdaq Composite -0,89 % na 23197,23 b.
Hlavní americké akciové indexy v úvodu seance oslabují. V USA po 43 dnech skončil rekordní shutdown, obchodníci však podle agentury Bloomberg zvažují výhled úrokových sazeb.
V čele poklesu jsou akcie Walt Disney (-8,1 %). Zábavní a mediální společnost oznámila výsledky hospodaření za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2025. Výnosy meziročně klesly o 0,5 % na 22,46 mld. USD a nedosáhly na průměrný odhad analytiků ve výši 22,83 mld. USD. Společnost zároveň uvedla, že ve fiskálním roce 2026 plánuje zdvojnásobit objem zpětných odkupů akcií na 7 mld. USD oproti předchozímu roku a zvýší pololetní dividendu o 50 %, z dosavadních 0,50 USD na 0,75 USD na akcii.
Naopak rostou akcie Cisco Systems (+4,6 %). Americký výrobce síťového vybavení reportoval výsledky hospodaření za 1. čtvrtletí fiskálního roku 2026. Společnost zvýšila výhled očištěného zisku na akcii za celý rok, přičemž nový výhled překonal průměrný odhad analytiků. Podle agentury Bloomberg firma těží z rostoucích investic do umělé inteligence. Analytici však zároveň upozornili na slabší výkonnost bezpečnostní divize i dalších segmentů nenavázaných na AI.
Akcie výrobce sportovního oblečení a potřeb Nike přidávají více než 1 % poté, co Wells Fargo zvýšila cílovou cenu z 60 na 75 USD a zvedla doporučení z equal-weight na overweight.
| Index S&P 500 -0,47 % na 6818,5 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Zdravotní péče | +1,1 % | Komunikační služby | -1,1 % |
| Energie | +0,7 % | Utility | -1,1 % |
| Nezbytná spotřeba | +0,1 % | Informační technologie | -1 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Albemarle Corp (ALB) | +6,1 % | Walt Disney (DIS) | -8,1 % |
| Cisco Systems (CSCO) | +4,6 % | AppLovin Corp (APP) | -5,0 % |
| Regeneron Pharmaceuticals (REGN) | +3,4 % | Robinhood Markets (HOOD) | -4,7 % |
| Biogen (BIIB) | +3,1 % | Super Micro Computer (SMCI) | -3,9 % |
| Gilead Sciences (GILD) | +3,1 % | Tesla (TSLA) | -3,7 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Šnobl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Cisco Systems překonal odhady ve 3Q, zvýšil roční výhled a oznámil restrukturalizaci zaměřenou na AI
- Americké indexy otevírají v zeleném, výsledková sezóna pokračuje a cena ropy klesá
- Walt Disney zveřejnil očištěný zisk na akcii za 2Q nad odhady a potvrdil celoroční výhled
- Americké akcie rostou díky možnému zmírnění konfliktu s Íránem
- Nike oznámil výsledky za 3Q, očekává pokles tržeb ve 4Q a pomalejší obrat hospodaření
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,53 %), měď (-1,02 %), pšenice (+0,59 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,76
- Frankfurtská burza otevírá růstem, Siemens kupuje divize italského výrobce železniční signalizace
- Pražská burza na začátku obchodování roste, ČEZ zveřejnil výsledky hospodaření za 1Q
- Gen Digital: Morningstar snižuje doporučení na „hold“ při zachování cílové ceny 25 USD
- Cisco Systems překonal odhady ve 3Q, zvýšil roční výhled a oznámil restrukturalizaci zaměřenou na AI
- Akciový výhled
- ČEZ: výsledky hospodaření za 1Q 2026 (+komentář analytika)
- Evropské futures kontrakty posilují
- Asijské akcie se obchodují v kladném teritoriu, taženy především technologickými tituly




