Karo Leather: ČNB schválila prospekt pro přestup na hlavní trh pražské burzy
Česká národní banka schválila prospekt společnosti Karo Leather pro přestup z trhu START na hlavní trh pražské burzy Prime Market. Společnost rovněž podala pražské burze žádost o přijetí na Prime Market, nyní čeká na schválení. Karo Leather předpokládá zahájení obchodování na trhu Prime dne 2. března 2026.
Schválení prospektu
Společnosti Karo Leather byl ze strany ČNB schválen prospekt pro přestup na hlavní trh pražské burzy. Nyní čeká na schválení přestupu ze strany pražské burzy. V případě schválení žádosti by podle společnosti Karo Leather mělo být obchodování zahájeno 2. března 2026.
Komentář finančního ředitele
„Prime Market je pro KARO přirozeným dalším krokem. Věříme, že našim investorům přinese, vyšší likviditu, novou úroveň transparentnosti a platformu pro další růst. Doufáme, že nám otevře dveře i k zahraničním investorům,“ uvedl Jakub Hemerka, CFO a člen představenstva KARO Leather.
Akcie Karo Leather
Akcie společnosti Karo Leather (BAAKARIN) dnes na pražské burze a na RM-SYSTÉMu posilují o 1,18 % na 171,0 Kč.
Zdroj: Karo Leather
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza v úvodu mírně klesá, výsledky reportovaly společnosti CSG a KARO Leather
- Karo Leather: předběžné výsledky hospodaření za rok 2025 (+komentář analytika)
- Mezi akcionáře Karo Leather se zařadila americká banka Goldman Sachs
- Akcie CSG a Karo Leather budou zařazeny do indexu PX
- Karo Leather se začne na Prime Marketu pražské burzy obchodovat v pondělí 2. března
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




