Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Iceberg

Inteligentní pokyn typu „Iceberg" umožňuje vložení objednávek velkého objemu do knihy objednávek během kontinuální fáze tak, aniž by byl trh informován o celkovém objemu. Tento typ pokynu lze zadat pouze u objednávek, jejichž objem přesahuje 10.000 EUR. Přepočet objemu CZK/EUR je prováděn automaticky obchodním systémem XETRA.

Objednávky typu iceberg jsou charakterizovány zadáním limitní ceny "Cena (CZK)", celkovým počtem kusů "Množství" a zobrazovaným množstvím (tzv. „peak") "Zobrazované množství".

V kontinuální fázi je pro trh viditelné pouze zobrazované množství, nikoliv celý počet kusů v objednávce. Jakmile je dané zobrazované množství zcela uspokojeno, objednávka dostává nové časové razítko a pokud obsahuje nespárované kusy, je opětovně zveřejněno stanovené zobrazované množství. V případě, že nespárovaný zbytek objednávky již obsahuje méně kusů než je zobrazované množství, je zveřejněno toto zbylé množství.
Objednávky typu iceberg nejsou v knize objednávek viditelně označeny. Platí pouze daný obchodní den a nelze je kombinovat s dalšími omezeními pro obchodování nebo pro způsob vyřízení.

Během aukčního obchodování (samostatná aukce, aukční fáze kontinuálního obchodování, VOLA nebo MARKET VOLA) se objednávky typu iceberg zobrazují s celkovým množstvím v případě, že je kniha objednávek otevřená. Pokud objednávka typu iceberg není během aukce zcela uspokojena, je do knihy objednávek po přechodu do kontinuální fáze vložena se zobrazovaným množstvím.

Minimální velikost zobrazovaného množství a minimální celkový počet kusů pro iceberg objednávky stanovuje pro jednotlivé skupiny cenných papírů BCPP.

Aktuální parametry stanovené BCPP

Existují dvě skupiny cenných papírů. Akcie jsou do skupin řazeny dle kurzu cenného papíru k tzv. rozhodnému dni. Zařazení do jedné ze skupin platí pro daný cenný papír následující čtvrtletí. Rozhodný den je stanoven na poslední burzovní den v měsíci březnu, červnu, září a prosinci.

1. skupina

Pro akcie s kurzem vyšším než 5 000 Kč.

  • Minimální celkový počet kusů: 250 ks
  • Minimální velikost zobrazovaného množství (peak): 25 ks

2. skupina

Pro akcie s kurzem nižším než 5 000 Kč (včetně).

  • Minimální celkový počet kusů: 1 000 ks
  • Minimální velikost zobrazovaného množství (peak): 100 ks

Upozornění: Minimální velikost zobrazovaného množství (peak) musí být vždy >= 5 % z celkového počtu kusů v dané objednávce.

Způsob zadaní

  • Vyplňte limitní cenu pokynu (pokyn je možné uspokojit přinejhorším za uvedenou cenu).
  • Vyplňte platnost pokynu (maximální platnost pokynu Iceberg je jeden den).
  • Vyplňte celkové množství objednávky s ohledem na burzou stanovené minimum (viz výše).
  • Vyplňte zobrazované množství (tzv. „peak") s ohledem na burzou stanovené minimum (viz výše).
e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6086225,97438
USD22,6057023,86030
GBP29,2045930,82541
CHF25,3923826,80162
PLN5,751256,07045

Kompletní informace zde