Americký regulátor údajně podá žalobu na chystanou akvizici Activisionu Microsoftem
Podle serveru Politico se americký regulátor FTC chystá podat žalobu a zablokovat Microsoftu akvizici herní společnosti Activision Blizzard. Po zveřejnění zprávy akcie Activision Blizzard poklesly o více než 4 %.
Americká Federální obchodní komise (Federal Trade Comission, FTC) zvažuje podání antimonopolní žaloby na chystanou akvizici herní společnosti Activision Blizard ze strany Microsoftu, uvedl server Politico s odkazem na tři různé zdroje, jejichž identitu neobjasnil.
Microsoft ohlásil akvizici Activisionu v lednu tohoto roku. Celková částka, kterou byl měl za koupi herní společnosti zaplatit, je 69 mld. USD.
Zda dojde k soudnímu sporu zatím není jisté, čtyři komisaři z FTC musí první stížnost odhlasovat nebo se sejít s právníky společností. Mluvčí společnosti Activision Blizzard Joe Christinat Politicu sdělil, že je připraven s regulátorem spolupracovat, ale pokud bude nutné, společnost bude za obranu dohody bojovat.
Akcie společnosti Activision Blizzard (ticker ATVI) včera v aftermarketu klesly o 4,05 % na 73,49 USD.
Zdroj: Bloomberg
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavřel úterní seanci korekcí o -0,57%.
- Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci na zelené nule
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- Pražská burza rostla
- Americké indexy zahajují seanci v zeleném
- Americké futures kontrakty stagnují
- USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
- USA: Index importních cen v květnu vzrostl o 6,7 %, index exportních cen o 11,2 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,80
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,77 %), zemní plyn (+1,24 %), pšenice (+1,23 %)




