Ohlédnutí za konferenčním hovorem KB k výsledkům za 3Q 2025
Management se během konferenčního hovoru vyjádřil detailněji k výhledu a nastínil očekávání na příští rok.
Dle managementu banka dokončuje poslední fázi migrace klientů na novou digitální platformu KB+, která byla spuštěna v dubnu 2023 - aktuálně je již 90 % klientů převedeno. Management je ohledně KB+ optimistický a věří ve významné zvýšení prodejů přes tuto platformu.
Management vidí zrychlení úvěrové dynamiky a očekává další pokračující růst v následujícím kvartále a v příštím roce. Hypoteční úvěry rostou solidně, prostor pro zlepšení zůstává u spotřebitelských úvěrů. Management má ambici příští rok v retailovém segmentu růst nad úrovní trhu (který se očekává ve středních jednociferných hodnotách).
Management by chtěl dále zrychlit růst depozit. Objem běžných účtů ve 3Q 2025 meziročně vzrostl o 3,2 %. Management doufá, že jde o začátek trvalejšího trendu, nikoli o jednorázový nárůst.
Hlavními tahouny růstu čistých úrokových výnosů ve 4Q a potažmo v následujícím roce by měla být rostoucí klientská základna, nárůst digitálních prodejů a zlepšení struktury depozit.
Management se dále vyjádřil k nákladům na riziko. Upozornil, že současný vývoj (čisté rozpuštění) není dlouhodobě udržitelné a v příštím roce očekává návrat k čisté tvorbě. Náklady na riziko v příštím roce očekává na úrovni vyšších dvouciferných bazických bodů.
Během konferenčního hovoru padl v souvislosti s novou vládou dotaz ohledně sektorové daně. Management se v tomto duchu vyjádřil, že momentálně nepozoruje žádný konkrétní politický tlak a s žádnou speciální bankovní daní nekalkuluje ve svých rozpočtech.
Dlouholetého finančního ředitele Jiřího Šperla od 15. prosince nahradí Etienne Loulergue.
Akcie Komerční banky (BAAKOMB) dnes uzavřely na pražské burze na 1 083 Kč a na RM-SYSTÉMu na 1 079 Kč.
Karel Nedvěd, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Komerční banka: PKO BP Securities snižuje doporučení na „hold“ při zachování cílové ceny 1 160 Kč
- Komerční banka oznámila jmenování nezávislého člena Dozorčí rady
- Komerční banka: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 1 129 Kč při stálém doporučení „hold“
- Komerční banka: Trigon Dom Maklerski navyšuje cílovou cenu na 1140 Kč s novým doporučením "sell"
- Komerční banka má nového finančního ředitele
Nejnovější:
- Meta zveřejnila výsledky za 4Q a výhled na 1Q nad odhady analytiků
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v lednu podle konečných dat na -12,4 b.
- Microsoft reportoval výsledky za 2Q, kapitálové výdaje byly vyšší, než se očekávalo
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,31
- Vývoj cen komodit: Měď (+6,62 %), zlato (+3,8 %), stříbro (+3,22 %)
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v prosinci meziročně vzrostla o 2,8 % při očekávání růstu o 3 %
- Frankfurtská burza na začátku obchodování klesá, akcie SAP po zveřejnění výsledků oslabují o 10 %
- ČEZ: PKO BP Securities zvýšila cílovou cenu z 799 Kč na 1001 Kč s doporučením „Sell“
- Pražská burza zahajuje obchodování v záporných hodnotách
- Asijské akcie míří k šestému dni růstu v řadě






