Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Bankovní účty > Rodinný účet

Rodinné účty

Sdílejte své osobní a spořicí účty s kýmkoliv chcete a mějte své rodinné finance pod kontrolou!

Svůj rodinný rozpočet můžete spravovat v jednom internetovém bankovnictví. Fio osobní účty i spořicí účty lze snadno propojovat, nastavovat přístupy dalším členům rodiny, pořizovat k účtům platební karty a mít tak přehled o rodinných příjmech a výdajích. Všechny tyto funkce jsou zdarma, stejně jako vedení osobních a spořicích účtů.

Výhody rodinných účtů

 • Žádné poplatky - účty pro celou rodinu zdarma včetně dětí a studentů
 • Možnost oddělené evidence soukromých a rodinných financí
 • Přehledná správa účtů v Internetbankingu
 • Přístup do Internetbankingu pro kohokoliv z rodiny - neomezený počet disponentů
 • Zakládání spořicích účtů online v Internetbankingu (záložka "+Nový produkt") - díky tomu můžete vytvářet podúčty s konkrétním cílem a vlastním jménem (na dovolenou, na novou kuchyň apod.)
 • Okamžité informování o pohybech na účtech díky e-mailovým/SMS hlásičům nebo push notifikacím v telefonu
 • K běžnému účtu 2 platební karty zdarma (1 karta Visa a 1 karta Mastercard - nezávisle na držiteli)
 • Karty pro děti od 8 let
 • Každý účet je veden vždy na jednoho majitele
 • Převody mezi Fio účty probíhají online a zdarma

Jak nastavit oprávnění k účtu

 


Příklady rodinných účtů

Nakombinujte si své portfolio účtů podle potřeby: mějte např. společný rodinný účet, k tomu svůj soukromý účet na vlastní výdaje, několik spořicích účtů, účet pro dítě či studenta a k účtům platební karty.


1 rodinný účet + 2 karty

 

Máte jeden společný účet s možností náhledu či kompletní správy a každý se svou platební kartou (1 Visa a 1 Mastercard).příklad 1

1 rodinný účet + 2 běžné účty + 4 karty

 

Máte jeden účet, ze kterého platíte rodinné výdaje. K němu máte každý svou platební kartu na společné nákupy. K tomu máte svůj soukormý účet i s platební kartou zdarma na své vlastní útraty. Převody mezi účty se připisují okamžitě a bez poplatků.příklad 2

3 členové domácnosti

 

Máte jeden účet, ze kterého platíte rodinné výdaje, a k němu každý svou platební kartu na společné nákupy. Navíc můžete nechat k účtu zřídit třetí platební kartu za jednorázový poplatek, např. pro své dítě od 8 let a jednoduše regulovat jeho kapesné. Navíc můžete mít další soukromý účet i s platební kartou zdarma na své vlastní útraty. Převody mezi účty se připisují okamžitě a bez poplatků.příklad 3

1 rodinný účet + 2 spořicí podúčty + 8 karet

 

Máte jeden účet, ze kterého platíte rodinné výdaje, a k němu každý svou platební kartu na společné nákupy. Navíc můžete mít různě pojmenované spořicí účty Fio konto, na kterých si spoříte (např. na dovolenou, novou kuchyň, kytaru aj.). 
K tomu každý z vás může mít svůj soukromý účet i s platební kartou zdarma na své vlastní útraty. Převody mezi účty se připisují okamžitě a bez poplatků.příklad 4


Jak vytvářet společné rodinné účty?

Stačí být klientem Fio banky a mít založený osobní účet. Manžel, manželka či kdokoliv, s kým chcete sdílet svůj účet, si u nás na pobočce zřídí přístup do Internetbankingu, nemusí mít založený vlastní účet ani žádný jiný produkt. V internetovém bankovnictví pak vše nastavíte. Pokud už má svůj vlastní Fio účet, nemusí nikam chodit.

 1. Přihlaste se do Internetbankingu, klikněte na Informace o účtu > Oprávnění k účtu.
 2. Zadejte login a přidělené číslo uživatele, kterému chcete umožnit náhled/správu vašeho účtu. Ten, komu zřizujete oprávnění, nalezne toto číslo na své bankovní smlouvě nebo v Internetbanking v Nastavení > Osobní údaje.
 3. Zvolte rozsah oprávnění: Pouze sledovat účet / Sledovat a zadávat pokyny / Sledovat účet, zadávat i podepisovat pokyny. Takto můžete umožnit správu či jen náhled kteréhokoliv svého Fio účtu komukoliv z rodiny. K tomu můžete mít každý svůj soukromý běžný účet či spořicí účet.
 4. Pokud si přejete ke svému účtu vydat kartu další osobě, stačí kliknout na "+Nový produkt" v horní části Internetbankingu a vybrat "Platební karta pro jinou osobu".  Zároveň můžete dané osobě přidělit práva k prohlížení informací o kartě nebo práva k její kompletní správě (např. změně limitů). To nastavíte na detailu dané karty (záložka Platební karty > vyberte konkrétní kartu > klikněte na Oprávnění ke kartě).

 


Společné nakládání s účtem na pobočce

Přes Internetbanking nastavíte svým blízkým možnost nakládat s účtem online, tedy pomocí internetového bankovnictví. U svých účtů ale můžete dalším osobám nastavit oprávnění k operacím prováděným na pobočce, a to ve čtyřech úrovních (každá vyšší vždy zahrnuje oprávnění předchozích stupňů) - právo vkládat bezplatně peníze na účet, právo nahlížet na účet, právo nakládat se zůstatkem a právo nakládat s účtem včetně možnosti zrušení. Tato oprávnění lze sjednat na pobočce při osobní návštěvě majitele účtu i disponenta.

 


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,5677625,93124
USD22,5638723,81614
GBP29,1569130,77509
CHF25,3943226,80368
PLN5,732046,05016

Kompletní informace zde