string(17) "pripajam sa do DB" string(17) "pripajam sa do DB" string(84) "spustam query fioowner.web_get_script null, 1, 'bankSluzby_bankUcty_rodinnyUcet.php'" string(59) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'languageCz', 1, 1" string(68) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'menu3_familyAccount', 1, 1" string(59) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'languageEn', 1, 2" string(68) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'menu3_familyAccount', 1, 2" Rodinné účty | Fio banka
Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Bankovní účty > Rodinný účet
string(74) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'textMain_familyAccount', 1, 1, 1"

Rodinné účty

Sdílejte své osobní a spořicí účty s kýmkoliv chcete a mějte své rodinné finance pod kontrolou!

Svůj rodinný rozpočet můžete spravovat v jednom internetovém bankovnictví. Fio osobní účty i spořicí účty lze snadno propojovat, nastavovat přístupy dalším členům rodiny, pořizovat k účtům platební karty a mít tak přehled o rodinných příjmech a výdajích. Všechny tyto funkce jsou zdarma, stejně jako vedení osobních a spořicích účtů.

Výhody rodinných účtů

 • Žádné poplatky - účty pro celou rodinu zdarma včetně dětí a studentů
 • Možnost oddělené evidence soukromých a rodinných financí
 • Přehledná správa účtů v Internetbankingu
 • Přístup do Internetbankingu pro kohokoliv z rodiny - neomezený počet disponentů
 • Zakládání spořicích účtů online v Internetbankingu (záložka "+Nový produkt") - díky tomu můžete vytvářet podúčty s konkrétním cílem a vlastním jménem (na dovolenou, na novou kuchyň apod.)
 • Okamžité informování o pohybech na účtech díky e-mailovým/SMS hlásičům nebo push notifikacím v telefonu
 • Platební karta Visa nebo Mastercard pro 2 osoby (majitele a disponenta) ke každému účtu zdarma
 • Karty pro děti od 8 let
 • Každý účet je veden vždy na jednoho majitele
 • Převody mezi Fio účty probíhají online a zdarma

Jak nastavit oprávnění k účtu

string(73) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'textAdd_familyAccount', 1, 1, 1"

 


Příklady rodinných účtů

Nakombinujte si své portfolio účtů podle potřeby: mějte např. společný rodinný účet, k tomu svůj soukromý účet na vlastní výdaje, několik spořicích účtů, účet pro dítě či studenta a k účtům platební karty.


string(77) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'rollOutText_familyAccount', 1, 1, 1"

1 rodinný účet + 2 karty

 

 Máte jeden společný účet s možností náhledu či kompletní správy a každý se svou platební kartou.příklad 1

1 rodinný účet + 2 běžné účty + 4 karty

 

Máte jeden účet, ze kterého platíte rodinné výdaje. K němu máte každý svou platební kartu na společné nákupy. K tomu máte svůj soukormý účet i s platební kartou zdarma na své vlastní útraty. Převody mezi účty se připisují okamžitě a bez poplatků.příklad 2

3 členové domácnosti

 

Máte jeden účet, ze kterého platíte rodinné výdaje, a k němu každý svou platební kartu na společné nákupy. Navíc můžete nechat k účtu zřídit třetí platební kartu za jednorázový poplatek, např. pro své dítě od 8 let a jednoduše regulovat jeho kapesné. Navíc můžete mít další soukromý účet i s platební kartou zdarma na své vlastní útraty. Převody mezi účty se připisují okamžitě a bez poplatků.příklad 3

1 rodinný účet + 2 spořicí podúčty + 8 karet

 

Máte jeden účet, ze kterého platíte rodinné výdaje, a k němu každý svou platební kartu na společné nákupy. Navíc můžete mít různě pojmenované spořicí účty Fio konto, na kterých si spoříte (např. na dovolenou, novou kuchyň, kytaru aj.). Ke každému spořícímu účtu můžete mít 2 karty zdarma.
K tomu každý z vás může mít svůj soukromý účet i s platební kartou zdarma na své vlastní útraty. Převody mezi účty se připisují okamžitě a bez poplatků.příklad 4

string(78) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'rollOutText2_familyAccount', 1, 1, 1"
string(78) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'rollOutText3_familyAccount', 1, 1, 1"
string(78) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'rollOutText4_familyAccount', 1, 1, 1"
string(74) "spustam query exec fioowner.web_get_text 'addText2_familyAccount', 1, 1, 1"

Jak vytvářet společné rodinné účty?

Stačí být klientem Fio banky a mít založený osobní účet. Manžel, manželka či kdokoliv, s kým chcete sdílet svůj účet, si u nás na pobočce zřídí přístup do Internetbankingu, nemusí mít založený vlastní účet ani žádný jiný produkt. V internetovém bankovnictví pak vše nastavíte. Pokud už má svůj vlastní Fio účet, nemusí nikam chodit.

 1. Přihlaste se do Internetbankingu, klikněte na Informace o účtu > Oprávnění k účtu.
 2. Zadejte login a přidělené číslo uživatele, kterému chcete umožnit náhled/správu vašeho účtu. Ten, komu zřizujete oprávnění, nalezne toto číslo na své bankovní smlouvě nebo v Internetbanking v Nastavení > Osobní údaje.
 3. Zvolte rozsah oprávnění: Pouze sledovat účet / Sledovat a zadávat pokyny / Sledovat účet, zadávat i podepisovat pokyny. Takto můžete umožnit správu či jen náhled kteréhokoliv svého Fio účtu komukoliv z rodiny. K tomu můžete mít každý svůj soukromý běžný účet či spořicí účet.
 4. Pokud si přejete ke svému účtu vydat kartu další osobě, stačí kliknout na "+Nový produkt" v horní části Internetbankingu a vybrat "Platební karta pro jinou osobu".  Zároveň můžete dané osobě přidělit práva k prohlížení informací o kartě nebo práva k její kompletní správě (např. změně limitů). To nastavíte na detailu dané karty (záložka Platební karty > vyberte konkrétní kartu > klikněte na Oprávnění ke kartě).

 


Společné nakládání s účtem na pobočce

Přes Internetbanking nastavíte svým blízkým možnost nakládat s účtem online, tedy pomocí internetového bankovnictví. U svých účtů ale můžete dalším osobám nastavit oprávnění k operacím prováděným na pobočce, a to ve čtyřech úrovních (každá vyšší vždy zahrnuje oprávnění předchozích stupňů) - právo vkládat bezplatně peníze na účet, právo nahlížet na účet, právo nakládat se zůstatkem a právo nakládat s účtem včetně možnosti zrušení. Tato oprávnění lze sjednat na pobočce při osobní návštěvě majitele účtu i disponenta.

 


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6830626,05294
USD23,1068024,38920
GBP28,9224230,52758
CHF25,3393526,74565
PLN5,790516,11189

Kompletní informace zde