Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Platební karty

Platební karty

Vydáváme platební karty k účtům v měně CZK a EUR.

Blokace platební karty

Nonstop linka pro hlášení ztráty či krádeže platební karty: +420 224 346 777

Zablokovat kartu můžete také v Internetbankingu nebo Smartbankingu.

Upozornění: Pokud plánujete cestu do zahraničí, kde budete svou platební kartu využívat, informujte nás, prosím, prostřednictvím služby Fio servis nebo na kterékoli naší pobočce o termínu cesty a destinaci, ve které se budete nacházet, aby nedošlo k případné nežádoucí blokaci platební karty.

Nastavení platební karty - video

Zabezpečení

Ve svém Smartbankingu i Internetbankingu můžete blokovat vybrané typy transakcí, například ty s nevýhodným kurzem (DCC), výběry v bankomatech s dodatečným poplatkem provozovatele nebo internetové transakce bez dodatečného ověření 3D Secure.

V nastavení platební karty si můžete také zablokovat jednotlivé typy transakcí jako výběry z bankomatu obecně, platby na terminálech, internetové transakce, platby z konkrétních států nebo u konkrétního obchodníka apod. Vše najdete na detailu karty v Internetbankingu nebo Smartbankingu.

Výběry hotovosti

U platebních karet Visa máte neomezené výběry ze všech bankomatů na celém světě zdarma.

Pro karty Mastercard platí následující schéma:

  • Neomezené výběry z bankomatů Fio banky. Seznam více než 200 Fio bankomatů naleznete zde.
  • Ke každé nově vydané kartě získáte jednorázový bonus 2 bezplatných výběrů z cizích bankomatů v ČR i zahraničí.
  • Pokud na začátku měsíce nemáte k dispozici žádný výběr z cizího bankomatu,  zdarma Vám darujeme dva. Pokud máte na začátku měsíce jeden, také Vám jeden navíc připíšeme.
  • Další výběry z cizích bankomatů v ČR i zahraničí zdarma jako odměna za placení kartou. Za každé 4 000 Kč (160 EUR) dohromady zaplacené kartou a zaúčtované v jednom kalendářním měsíci získáte jeden výběr z cizího bankomatu zdarma využitelný od následujícího měsíce. Celkem můžete takto v každém měsíci můžete získat až tři další výběry (tedy měsíčně zdarma až pět).
  • Svůj aktuální stav bezplatných výběrů z bankomatů, které můžete v rámci jednoho měsíce využít, najdete na detailu karty v Internetbankingu nebo Smartbankingu.
  • Vybírejte peníze zdarma v supermarketu díky službě Cashback na stejné pokladně, kde platíte kartou za nákup. Maximální výše výběru je 3000 Kč, minimální výše nákupu je 1 Kč (přesná pravidla si určuje obchodník). Cashback můžete využít např. v prodejnách Albert, COOP, Globus, Penny Market, Žabka a dalších.
  • Kromě toho si můžete zdarma vybrat hotovost na našich pobočkách, výběr částek 1000 Kč a vyšší je bez poplatků.

Placení kartou na internetu – dvoufaktorové ověřování (e-PIN vs. Smartbanking)

Platby kartou na internetu jsou chráněny dvoufaktorovým ověřením, které se liší v závislosti na tom, zda používáte naši mobilní aplikaci k ověřování plateb nebo ne. Při platbě kartou v e-shopu můžete platby jednoduše ověřovat ve Smartbankingu nebo kombinací ověření 3D Secure (kódem z SMS) a  e-PINu.

Zatím nemám mobilní aplikaci Smartbanking, nyní ověřuji platby kartou na internetu pomocí kódu z SMS, ale chci platit jednoduše

  • Pokud nechcete opisovat kód z SMS a k tomu si pamatovat e-PIN, stáhněte si naší aplikaci Smartbanking, ve které můžete platby kartou na internetu pohodlně a jednoduše autorizovat na pár kliknutí. Aplikaci si pro autorizaci plateb kartou na internetu nastavíte přímo v menu: Více – Nastavení – Autorizace plateb – Platby na internetu (3D Secure) nebo v Internetbankingu na detailu platební karty.

Nemám mobilní aplikaci Smartbanking, platby kartou na internetu ověřuji pomocí kódu z SMS a chci u tohoto způsobu zůstat

  • Od přelomu roku 2020/2021 k dosavadnímu ověření pomocí SMS kódu (1. faktor) přibyde ještě další způsob ověření. Tento způsob se nazývá e-PIN a jedná o unikátní trojmístné číslo, které má každá platební karta. Najdete ho na detailu karty v Internetbankingu, případně mobilní aplikaci. Tento kód je stejný po celou dobu platnosti karty. Při platbách kartou na internetu ho budete zadávat jako druhé ověření po opsání kódu z SMS. Dobře si jej tedy zapamatujte.

Mám mobilní aplikaci Smartbanking a platby kartou na internetu ověřuji v ní

  • Platby kartou na internetu již nyní autorizujete pomocí přihlášení do aplikace a splňujete tak veškeré bezpečnostní požadavky. Díky tomuto způsobu autorizace odpadá nutnost pamatovat si další údaj v podobě e-PINu, transakce potvrzujete stejným způsobem (biometrie, PIN) jako všechny ostatní úkony v aplikaci. Autorizace plateb ve Smartbankingu je rychlá a jednoduchá a tento způsob určitě doporučujeme.

 

Naše platební karty podporují službu 3D Secure, která poskytuje lepší zabezpečení plateb kartou na internetu. Pokud platíte kartou v e-shopu, který službu podporuje, je třeba transakci zpravidla ověřit autorizačním kódem z SMS zprávy (a následně ještě e-PINem) nebo ji potvrdit v mobilní aplikaci. Nastavení 3D Secure a autorizace plateb kartou na internetu můžete upravovat v Internetbankingu i ve Smartbankingu. Služba 3D Secure je zdarma. Více informací najdete zde.

Jak aktivovat 3D Secure - video

Placení kartou v obchodě na terminálu

U některých obchodníků je možné, že ještě nebudou mít v platebních terminálech implementovaný nový software v souvislosti s evropskou směrnicí PSD2, a tak může dojít k zamítnutí bezkontaktní transakce. V takovém případě je zcela jednoduché řešení. Stačí kartu do terminálu zasunout a potvrdit PINem.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,8282825,15072
USD21,1248022,29720
GBP28,5142530,09675
CHF22,9516124,22539
PLN5,196985,48542

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X