Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Fio banka > O Fio bance

O Fio bance

Fio banka, a.s. je českou bankou, která navazuje na úspěšnou historii finanční skupiny Fio. Je ryze českým subjektem s českými majiteli a své služby poskytuje na více než osmdesáti pobočkách po celé České republice. Nabízí širokou škálu produktů pro řešení osobních i firemních financí, které lze rozdělit na dvě hlavní oblasti:

  • poskytování tradičních bankovních služeb,
  • zprostředkování obchodů s cennými papíry.

Mezi typické bankovní služby patří například zřizování běžných, spořicích nebo termínovaných účtů, provádění platebního styku, vydávání platebních karet nebo poskytování úvěrů. Fio banka přitom zastává strategii nulových poplatků za standardní služby pro všechny bez podmínek a plně individuální přístup při úvěrování menších a středních podniků.

Dalším oborem činnosti jsou investice - Fio banka je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi přes internet má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu. Fio banka, a.s. je akcionářem a jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Na burze RM-SYSTÉM zprostředkovává značnou část všech obchodů s akciemi. V popředí je rovněž svým podílem na trhu zprostředkování obchodů českých klientů na amerických akciových trzích nebo v Německu.

Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory.

Členství v asociacích a přijaté kodexy

Fio banka je členem České bankovní asociace a signatářem Standardu mobility klientů usnadňujícího přechod mezi bankami. Všem, kdo chtějí přejít od jiné banky zapojené v Standardu mobility do Fio banky, i našim klientům, kteří se rozhodnou změnit banku, nabízí Fio banka podporu a pomoc spočívající zejména v převedení všech trvalých příkazů a inkas. Více informací o Standardu Mobility naleznete zde.

Změnit banku je snadné. Pomůžeme vám převést vaše trvalé příkazy a inkasa z vašeho původního účtu do Fio banky. Více čtěte zde.

Získaná ocenění

 

Nejvyšší ocenění v soutěži Zlatá koruna získal osobní účet, podnikatelský účet, podnikatelský úvěr investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu získal spořicí účet Fio konto.

 

 

Trojnásobné nejvyšší umístění si v roce 2022 vydobyly produkty Fio banky v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnáší osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

 

 

Broker roku

 

Fio banka se v roce 2021 umístila na 2. místě v v soutěži Broker roku.

 

 

Fio banka se umístila na 2. místě v soutěži Hospodářských novin Nejlepší banka. V soutěži se hodnotí jak zákaznická zkušenost, tak výhodnost pro akcionáře.

 

 

 

Fio banka získala celkem 3 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2021. Zlatou korunu obhájil Fio podnikatelský účet. Druhé místo pak Fio banka obsadila v kategorii osobních účtů i mezi obchodníky s cennými papíry se svojí aplikací e-Broker.

 

 

 

Vstřícná bankaFio banka se stala již šestkrát vítězem klientského ratingu bank Vstřícná banka a může se tak pochlubit titulem Nejvstřícnější banka roku 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2017

 

 

 

 

 

 

                                               Fio banka se pravidelně umisťuje na předních příčkách v soutěži Zlatá koruna,                                                      odkud si už odnesla desítky ocenění. Především pak za účty, investiční aplikaci                                                nebo podnikatelské úvěry.

 

Fio banka získala první místo v prestižním hodnocení Fincentrum Banka roku 2015 v kategorii Účet roku 2015. Fio osobní účet bez poplatků uspěl mezi 20 nominovanými bankami. Fio banka se také umístila na druhém místě v kategorii Nejdynamičtější banka.

 

.

Fio banka získala titul Bankovní inovátor 2014 v ocenění Hospodářských novin Nejlepší banka 2014 za nejlepší novinku na českém bankovním trhu. Zvítězila se svým účtem zdarma v 15 měnách. V roce 2013 zvítězila bezkontaktní platební karta MasterCard Debit PayPass a roku 2012 Fio Smartbanking.

Zlatý měšec

 

V anketě veřejnosti o nejlepší finanční instituci Zlatý Měšec 2014 obsadila Fio banka první místo v kategorii Obchodníci s cennými papíry.

 

Finanční produkt 2012V ocenění Finanční produkt roku 2013 získal Fio osobní účet první místo v kategorii Scottův produkt s průměrnou známkou 1,51 bodu. Účet Fio banky byl nejlepší z celkového počtu 1 683 produktů, pro které je možné na portálu Finparáda.cz hlasovat a získal také druhé místo v kategorii Bankovní účty.

 

 

Broker rokuFio banka byla oceněna jako nejlepší český obchodník s cennými papíry v anketě Broker roku 2011 a 2013. Zvítězila v hlavní i ve vedlejší kategorii České akcie. Vítězství v kategorii České akcie zopakovala i v roce 2012.

 

Nejdynamičtější banka roku 2012Účet roku 2012Fio banka se stala Nejdynamičtější bankou roku 2011 i 2012 v respektovaném ocenění Banka roku. Odborná porota tak ocenila množství inovací v produktovém portfoliu Fio banky a její dynamický vývoj v uplynulých letech. Fio osobní účet získal cenné první místo v kategorii Účet roku 2012.

 

Broker rokuPodnikatelskou veřejností byla Fio banka zvolena nejlepší Bankou pro podnikatele v rámci soutěže Český Patron 2010 vyhlášené Hospodářskou komorou ČR.

---------------


Nezohledňování nepříznivých dopadů investičních rozhodnutí na faktory udržitelnosti

Fio banka nezohledňuje žádné nepříznivé dopady svých investičních rozhodnutí na faktory udržitelnosti, a to z důvodu svého vlastního obchodního rozhodnutí.


Základní informace

Název: Fio banka, a.s.

Sídlo: V Celnici 1028/10 (Millennium Plaza), 117 21, Praha 1

IČO: 61858374

DIČ: CZ61858374

IČ DPH: CZ699001133

Zapsaná: v obchodním rejstříku vedeném rejstříkovým soudem v Praze, spis. zn. B, vložka 2704

Orgán dohledu a sídlo: Česká národní banka, Na Příkopě 28, PSČ 115 03 Praha 1, Česká republika


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7253826,09762
USD22,7847424,04926
GBP29,4264331,05957
CHF25,5519526,97005
PLN5,776116,09669

Kompletní informace zde