Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Fio banka > Organizační struktura

Organizační struktura

Fio banka je vlastněna dvěma českými majiteli. Klíčová rozhodnutí podléhají schválení dozorčí radou, ve které jsou zastoupeni vlastníci RNDr. Petr Marsa, MBA, LL.M a Mgr. Romuald Kopún. Banku řídí z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele Mgr. Jan Sochor, kterému přímo podléhají jednotlivé divize. 

Fio banka je banka s ryze českým kapitálem.

Představenstvo

Mgr. Jan Sochor, generální ředitel a předseda představenstva Fio banky. Na různých pozicích ve skupině Fio působí od jejího založení v roce 1993, od roku 2001 je jejím ředitelem. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

 

 

 

Ing. Jan Bláha, je ředitel obchodní divize, tiskový mluvčí a člen představenstva. Ve Finanční skupině Fio působí od roku 2000. Je absolvent ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

 

 

Daniel Ditrich, je ředitelem provozní divize a člen představenstva. Ve Finanční skupině Fio působí od roku 2001. Studoval IT na Perth Commercial College v Austrálii.

 

 

 

Mgr. Filip Novotný, je hlavní riskmanager a člen představenstva odpovědný za řízení rizik. Ve Finanční skupině Fio působí od října roku 2004. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

 

 

 

Ing. Jakub Schmid, je ředitel úvěrové divize a člen představenstva. Ve Finanční skupině Fio působí od roku 2001. Je absolvent Vysoké školy ekonomické - fakulty financí a účetnictví.

 

 

 

Mgr. Josef Valter, je ředitel právní a finanční divize a člen představenstva. Ve Finanční skupině Fio působí od roku 2002. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

 

 

Majitelé

RNDr. Petr Marsa, MBA, LL.M. je jednou ze čtyř osob, které stály u založení Finanční skupiny Fio. Ve Fio holding, a.s. (mateřské společnosti skupiny) vlastní 50 % akcií a jejím prostřednictvím nepřímo ovládá 50 % akcií společnosti Fio banka, a.s. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Mgr. Romuald Kopún je jednou ze čtyř osob, které stály u založení Finanční skupiny Fio. Ve Fio holding, a.s. (mateřské společnosti skupiny) vlastní 50 % akcií a jejím prostřednictvím nepřímo ovládá 50 % akcií společnosti Fio banka, a.s. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7115225,02748
USD22,2233223,45669
GBP27,2892428,80376
CHF24,5643525,92765
PLN5,167745,45456

Kompletní informace zde