Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Co umí Fio Smartbanking


S mobilní aplikací můžete provádět téměř všechny operace jako v klasickém Internetbankingu. A i něco navíc, jako je třeba skenování QR kódů, čísla účtu nebo složenek. Smartbanking navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové funkce. Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího, co nabízí.

 

ČTYŘI MÓDY APLIKACE

Aplikaci můžete používat naplno se všemi vychytávkami, nebo si pro začátek při aktivaci zvolit pasivní (náhledový) režim, ve kterém vidíte zůstatky, pohyby na účtech a další přehledy. Čistě k rychlému potvrzování transakcí slouží autorizační mód. K dispozici je i kombinace pasivního a autorizačního režimu.

DOKONALÝ PŘEHLED

Máte možnost přizpůsobit si úvodní obrazovku tak, abyste viděli nejpoužívanější přehledy a funkce na první pohled. Jednoduše a pohodlně si na ni můžete přidávat vaše účty, platební karty nebo tlačítka pro rychlé zadání plateb (Nástěnka, pod ikonou posuvníku vpravo nahoře vedle lupy). Nebo třeba zkratku ke kurzovnímu lístku, šablonám či kontaktům.

Účty lze pro lepší orientaci i pojmenovat, seřadit nebo barevně odlišit (v sekci Účty, opět pod ikonou posuvníku). Ke komfortu přispějí i notifikace o pohybech na účtu zasílané přímo na obrazovku telefonu (viz dále).

 

RYCHLÉ PLACENÍ

V sekci Účty > Nová platba můžete platit vyfocením QR kódu či složenky. Nebo jednoduše zadáním nebo výběrem telefonního čísla (platba na kontakt). Načíst číslo účtu/IBAN nebo QR kód z galerie můžete na platebním formuláři vpravo nahoře, QR platbu pak i přímo přes systémovou nabídku sdílení (např. ve Fotkách). Velmi oblíbená je služba Zaplať mi s vygenerováním QR kódu s platebními údaji.
Pod Účty také najdete přehled zadaných trvalých příkazů a inkas, které zde můžete upravovat a rušit. V mobilu lze v neposlední řadě snadno a bezpečně potvrzovat platby kartou on-line a příkazy zadané v Internetbankingu.

OVLÁDÁNÍ KARET

Aplikace vám umožní sledovat stav čerpání limitů karet a tyto limity kdykoli měnit. Nebo si během chvíle sjednat ke kartě pojištění (sekce Karty > Nastavení). Kartu si můžete dočasně i trvale zablokovat nebo blokovat vybrané typy transakcí, např. ty s nevýhodným kurzem (DCC) či dodatečným poplatkem za výběr ze strany provozovatele bankomatu (Karty > Zabezpečení).

Pokud chcete platit mobilem, kartu si jednoduše přidáte do Google Pay nebo Apple Pay. A pak už jen platíte pouhým přiložením telefonu.

 

INVESTICE

V sekci Investice najdete nabídku Fio podílových fondů, můžete tak investovat na pár kliků. Vývoj svých investic můžete sledovat v přehledném grafu zobrazujícím i vaše nákupy nebo prodeje. Také si v sekci Moje Fio můžete založit účet pro obchodování s akciemi.

NOVÉ PRODUKTY A DALŠÍ

Máte možnost snadno komunikovat s bankou (Fio servis - symbol obálky/ počtu zpráv nahoře na Nástěnce), sjednat si nový účet, ale i spoření, půjčku nebo kartu (sekce Moje Fio > +Nový produkt).

Zvolíte si zabezpečení aplikace PIN kódem, otiskem prstu či pohledem na displej. Prohlédnete si kurzovní lístek nebo elektronicky uzavřené smlouvy. Nastavíte si zasílání notifikací o pohybech na účtu přímo na telefon (Moje Fio > Oznámení). Aplikace umí i tmavý režim (Moje Fio > Nastavení > Vzhled aplikace). Můžete díky ní aktualizovat své osobní údaje (Moje Fio > Osobní údaje) nebo uskutečnit autorizovaný hovor na infolinku (Moje Fio > Kontakty). Nasměruje vás k nejbližší pobočce či bankomatu (Moje Fio > Bankomaty a pobočky). A mnohem více.

 

TIP: Aktuální novinky


  • Platby na kontakt: Posíláte peníze s pouhou znalostí telefonního čísla. Nově navíc na první pohled vidíte, komu lze platbu takto poslat. Jak na to?
  • Peněženky: V sekci Karty nyní díky novému přehledu snadno zjistíte, kde všude máte digitalizovanou kartu. Přidávejte ji do dalších peněženek včetně novinky Click to Pay a odebírejte nepoužívané.

 


FIO SMARTBANKING STAHUJTE ZDE:
e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7214926,09351
USD22,6485223,90548
GBP29,4191431,05186
CHF25,3184326,72357
PLN5,816356,13915

Kompletní informace zde