Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Úvěry > Hypotéky

Fio hypotéka bez poplatků

Máte sen bydlet ve vlastním bytě nebo rodinném domku se zahradou? Nechcete platit celý život nájem s vědomím, že vám nemovitost nepatří? Nebo si chcete pořídit byt jako investici do budoucnosti? Ať už je váš důvod jakýkoliv, rádi vám pomůžeme s financováním bydlení.

  • Zdarma nabízíme poskytnutí úvěru, vedení běžného i úvěrového účtu, rezervaci prostředků i čerpání úvěru.

Pro více informací kontaktujte naše hypoteční specialisty!

Spočítat splátku hypotéky

Jak ušetříte s naší hypotékou

Interní odhad nemovitosti

Za určitých podmínek můžeme odhad nemovitosti vytvořit zdarma sami a můžete tak ušetřit za posudek externího odhadce. Jaké je tedy potřeba splnit podmínky?

Mimořádná splátka

Naši hypotéku můžete kdykoliv předčasně splatit bez poplatků a sankcí (s výjimkou případů refinancování úvěru v jiné bance). Je jen na Vás, jak často mimořádnou splátku provedete a jaká bude její výše. Klidně můžete předčasně splatit z vlastních zdrojů i celý úvěr najednou zdarma.

Snižte si úrok až na 0 % a plaťte každý měsíc méně

Máte našetřeno alespoň 50 000 Kč? Nechte je, aby vám snížily úrok a tím i měsíční splátky hypotéky. Peníze máte kdykoliv k dispozici a přitom díky nim můžete každý měsíc šetřit.

Vložte si své volné finance (minimálně 50 000 Kč) na Hypospořicí konto, které je úplně zdarma, a jistinu hypotéky ve výši aktuálního zůstatku na kontě vám nebudeme úročit.

V případě, že byste měli během celého splácení na Hypospořicím kontě částku ve výši jistiny, bude váš úrok 0 % p.a. a budete tak splácet pouze jistinu. Tím pádem nepřeplatíte vůbec nic navíc. Své úspory přitom máte neustále k dispozici a můžete s nimi libovolně nakládat, třeba je všechny kdykoliv vybrat.

Modelový příklad vám ukáže, jak ušetřit s Hypospořicím kontem

Hypotéka 2 500 000 Kč, splatnost 30 let, předepsaná měsíční splátka bez Hypospořicího konta 14 007 Kč.

Podívejte se na další modelové příklady Hypospořicího konta.

Povinné informace uváděné v reklamě

 

Aktuální slevy

  • Sleva 0,4 % z úrokové sazby na refinancování hypotéky
  • Sleva 0,3 % z úrokové sazby na koupi nemovitosti a další účely dle sazebníku

Výše uvedené slevy jsou dostupné pro hypotéky do 80 % hodnoty nemovitosti, při bezproblémové úvěrové historii.

Typ zvolené sazby Sazba s fixací 5 let
Výše hypotéky od 1 mil. Kč do 1 mil. Kč
Refinancování 4,58 % 4,68 %
Koupě 4,68 % 4,78 %
Ostatní 4,98 % 5,08 %

Úrokové sazby platí pro hypotéky do max. výše 80 % hodnoty nemovitosti a za předpokladu splnění podmínek pro poskytnutí příslušných slev. Sazby s jinou fixací než 5 let je možné zjistit v sazebníku nebo prostřednictvím naší hypoteční kalkulačky.

Povinné informace uváděné v reklamě

Spočítejte si svou úrokovou sazbu a výši měsíční splátky

Spočítat hypotéku

 

 


Orientační výpočet měsíčních splátek a úrokové sazby získáte v naší hypokalkulačce. Stejně tak vám parametry hypotéky rádi spočítáme na pobočce a řekneme další informace.

Co budete potřebovat? Doklad totožnosti, doklad o příjmech, základní doklady k doložení účelu úvěru včetně jeho zajištění a vyplněnou žádost o hypotéku. Pokud budete potřebovat, rádi vám s ní na pobočce pomůžeme. Přehled všech důležitých dokumentů najdete zde.

Co posuzujeme? Vaši bonitu, tedy výši vašich příjmů a výdajů, a tím pádem schopnost splácet úvěr.

V případě, že jste zaměstnancem a dokládáte svůj příjem ze závislé činnosti, stačí potvrzení o příjmu a výpisy z účtu, kam vám chodí mzda, za poslední 3 měsíce. Pokud máte příjmy z podnikání, budeme od vás potřebovat přiznání k dani z příjmů fyzických osob včetně příloh potvrzené razítkem daňového úřadu za poslední 2 roky.

Po kladném posouzení bude třeba provést ocenění vaší vybrané nemovitosti odhadcem. Pokud už máte k dispozici akceptovatelné tržní ocenění nemovitosti mladší než 6 let, můžete v případě účelu "refinancování" použít toto. Za určitých podmínek můžeme odhad nemovitosti vytvořit sami a můžete tak ušetřit za posudek externího odhadce. Jaké je potřeba splnit podmínky?

Poté všechny dokumenty zkompletujeme a doladíme společně detaily, abyste mohli v pořádku načerpat úvěr a následně začít splácet.

Co počítáme do vašich příjmů?

1. příjem ze závislé činnosti v ČR nebo zahraničí
2. příjem z podnikání a jiné samostatně výdělečné činnosti, případně souběh příjmů
3. příjem z existujícího pronájmu nemovitostí v ČR
4. příjem z ostatních příjmů - např. rodičovský příspěvek, starobní důchod, výsluhovou penzi apod.

Kupujete nemovitost v projektu, který financujeme?

Pokud žádáte o hypotéku na koupi nemovitosti z developerského projektu, jehož financování zajišťujeme, tak za vás vyřešíme vše potřebné přímo s developerem. Vy pouze doložíte své příjmy a výdaje, tedy schopnost splácet požadovaný úvěr. Vyřízení celé žádosti bude rychlejší a jednodušší, než kdybyste o stejnou hypotéku žádali v jiné bance. Jak poznáte, že financujeme developerský projekt? Zeptejte se našich hypotečních specialistů.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6086225,97438
USD22,6057023,86030
GBP29,2045930,82541
CHF25,3923826,80162
PLN5,751256,07045

Kompletní informace zde