Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Bezpečnost

#SpoluProtiKyberhrozbám

Bezpečnost je v dnešní digitální době klíčovým aspektem našeho každodenního života. Každý den na nás číhají různé online hrozby, které mohou ohrozit naše finanční prostředky, osobní údaje a dokonce i naši identitu.

Chraňte svoje finance před nástrahami online podvodů. Naučte se společně s námi rozpoznat jednotlivé útoky a způsoby, kterými se podvodníci od vás snaží vylákat citlivé údaje.

Máte podezření, že jste se stali obětí podvodu? Ihned nás kontaktujte.

  • Pro bezpečné přihlášení do Internetbankingu zadejte napřímo adresu ib.fio.cz do adresního řádku prohlížeče.

Linka pro hlášení zneužití účtu:
+420 224 346 392


Podvodné SMS (smishing)

Smishing neboli phishingové textové zprávy jsou podobné phishingovým e-mailům, avšak útočníci namísto e-mailu využívají SMS zprávy. Útočníci používají stejnou taktiku jako u e-mailů, ale v tomto případě se snaží vylákat citlivé informace prostřednictvím SMS zpráv.

Útočníci se mohou vydávat například za státní instituce a odesílají SMS zprávy s možností požádat o státní příspěvek. Takové informace si vždy ověřte na příslušném úřadě a nikdy nezadávejte osobní údaje na základě takové zprávy.

Pokud máte podezření, že jste se stali obětí podvodu, hned nás kontaktujte.


Jak se před smishingovým útokem chránit?

  1. Neposkytujte citlivé informace. Nikdy neposkytujte citlivé informace jako hesla, čísla platebních karet nebo jiné osobní údaje prostřednictvím SMS zpráv. Důvěryhodné organizace vás nikdy nebudou žádat o poskytnutí citlivých informací prostřednictvím SMS zprávy.
  2. Neklikejte na odkazy v SMS zprávách. Když vám v SMS zprávě přijde odkaz, zkontrolujte, zda vede na důvěryhodnou webovou stránku. Neklikejte na odkazy od neznámých zdrojů a nikdy si na základě SMS nestahujte do mobilu aplikace.
  3. Nereagujte na výzvy o blokaci účtu. Když dostanete SMS zprávu, která tvrdí, že váš účet byl zablokovaný a vyžaduje od vás, abyste klikli na odkaz nebo poskytli své osobní údaje, jedná se o pokus o podvod. Neklikejte na odkazy a ihned nás o této situaci informujte.

e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6086225,97438
USD22,6057023,86030
GBP29,2045930,82541
CHF25,3923826,80162
PLN5,751256,07045

Kompletní informace zde